Eesti esimesed Valchromatist tooted valmistas Tea Tammelaan oma juubelinäituseks

Sisearhitekt Tea Tammelaan valmistas oma juubelinäituseks „Taburet & 50“ mitu mängulist taburetti värvilisest puitmaterjalist Valchromat®, olles esimene julge katsetaja Eestis.
Näitusel eksponeeritud taburettidest üks osa on Tea uudislooming - viimaste kuude jooksul valminud katsetused erinevate vormide, konstruktsioonide, materjalide ja stiilidega. Taburet on hea väike ja kompaktne vorm, millega mängida ja vigurdada. Võrdluseks on väike valik vanematest meil või mujal kasutusel olnud istmetest. Muuseumide kogudest välja toodud toolid on näited Tea Tammelaane varasemast loomingust eelmise sajandi lõpukümnendil.
Portugalis välja töötatud uuenduslikku puitmaterjali Valchromat®, millest Tea mitu taburetti valmistas, kasutatakse interjöörides nii suurte kui väikeste vormide loomisel Skandinaaviast Brasiiliani. Nüüd on valmis esimesed suurepärased tooted Eestis. Valchromatist® taburettidest on mõned välja lõigatud CNC-freesiga.
Valchromat® on värviline, tugev, tiheda struktuuriga, ülihea töödeldavusega, inimsõbralik ning avab lisaks paljudele muudele võimalustele puidutöötluse uue 3D maailma.
Kastellaanimaja Galeriis on väljas 50 taburetti ja mõned toolid. Taburetid teostas materjalis TORE OÜ. Teostamist aitasid finantseerida KULTUURIMINISTEERIUM ja EESTI SISEARHITEKTIDE LIIT.
Näitus on avatud 11.04 – 19.05.2014 K-P 11.00 – 17.00.

Eelmine
Eestisse jõudis tulevikumaterjal Valchromat®
Järgmine
BRUT'i šampanjad võidukad

Vastused puuduvad

Email again: