Eestisse jõudis tulevikumaterjal Valchromat®

Esimest korda esitleti Eesti disaineritele, sisearhitektidele ja arhitektidele ainulaadsete omadustega tulevikumaterjali Valchromat®. Portugalis välja töötatud puitmaterjal on värviline, tugev, tiheda struktuuriga, ülihea töödeldavusega, inimsõbralik ning avab lisaks paljudele muudele võimalustele puidutöötluses uue 3D maailma.

Valchromat® on tavalisest MDF plaadist ca 30% tihedam puitplaat. Tootmisprotsessis liimitakse üksteisest eraldatud, pestud ning värvitud puiduosakesed kokku heade määrdeomadustega madala formaldehüüdisisaldusega vaiguga. Tulemus on läbivärvitud plaat, mille värv püsib muutumatu olenemata sellest milliste masinatega, kui palju või kui sügavalt seda töödelda. Tänu spetsiaalse vaigu kasutamisele, on puidukiududel kõrgem sidusus ja seetõttu suurem mehaaniline tugevus. Valchromat on ideaalne materjal CNC pinkidel lõikamiseks ja 3D printeritel töötlemiseks.

Formaldehüüdi sisaldus vastab Euroopas puitmaterjalidele kehtestatud standardile E1 (madalaim limiit), mis teeb sellest ideaalse materjali lastele mõeldud toodete valmistamiseks.

Materjali kõrge niiskuskindlus võimaldab selle kasutamist köökides, vannitubades ja põrandatel. Kuigi tegemist on siseruumidesse mõeldud materjaliga, võib seda peale kõigi külgede lakkimist kasutada ka õues varjul kohtades.

„Suurepäraseid näiteid selle materjali kasutamisest interjöörides nii suurte kui väikeste vormide loomisel võib leida Skandinaaviast Brasiiliani. Oluline roll on Valchromatil® nn. flat packed (CNC pingil välja lõigatud tükkidest, lapikuks pakitud ja ise kokkupandavad) sisustustoodete trendi kiirel kasvul,“ sõnas materjali maaletooja esindaja Madeleine Tults ja lisas: “see suund jõuab kindlasti kohe ka Eestisse ning loodetavasti näeme varsti meie disainerite flat packed loomingut.“

Eksisteerib vaid üks selliste omadustega toode – Valchromat®, mida toodetakse Portugalis Valbopan SA nimelises ettevõttes. Puitplaadid valmistatakse toorest männipuust, mida raiutakse kuni 100 km raadiuses tehasest.

Järgmine
Eesti esimesed Valchromatist tooted valmistas Tea Tammelaan oma juubelinäituseks

Vastused puuduvad

Email again: