Omadused & eelised

▾ LÄBIVÄRVITUD
Materjali värv on muutumatu olenemata sellest milliste masinatega, kui palju või kui sügavalt seda töödelda. Ülevärvimine ei ole vajalik ja nii välditakse toksiliste ainete kasutamist ning lisakulusid. (Lõigatud) materjali servasid ei pea kantima. Materjali vigastades saab rikutud kohad liivapaberiga töödeldes kergesti taastada.

▾ LIHTSALT MASINTÖÖDELDAV
Materjal on ca 30% tugevam kui MDF ja seda saab kasutada struktuuride loomisel. Tänu spetsiaalse vaigu kasutamisele, on puidukiududel kõrgem sidusus ja seetõttu suurem mehaaniline tugevus. Detailne info sertifikaatide lehel.

▾ EI OLE TOKSILINE
Formaldehüüdi sisaldus vastab Euroopas puitmaterjalidele kehtestatud standardile E1 (madalaim limiit), mis teeb sellest ideaalse materjali lastele mõeldud toodete valmistamiseks. Detailne info sertifikaatide lehel.

▾ SUUREM KANDEVÕIME
Suurem kandevõime ja jäikus tuleneb materjali koostisest ning tootmisprotsessist. Vaata lähemalt sertifikaatide lehelt.

▾ TÖÖRIISTASÕBRALIK
Plaadid vajavad peale lõikamist minimaalset liivapaberiga töötlemist või üldse mitte. Väheneb aja- ja tööjõukulu ning pinnatöötlus on lihtsam. Materjali toodetakse üksteisest eraldatud ja pestud puiduosakestest, mille kokku liimimisel kasutatakse heade määrdeomadustega vaiku. Tulemus säästab lõikeriistu.

▾ NIISKUSKINDEL
Materjali kõrge niiskuskindlus võimaldab selle kasutamist köökides, vannitubades ja põrandatel. Kuigi tegemist on siseruumidesse mõeldud materjaliga, võib seda peale kõigi külgede lakkimist kasutada ka õues varjul kohtades.

▾ TULEKINDEL
Olemas on tulekindel Valchromat. Süütetesti ja EN 13501 järgi on klassifikatsioon B-s2, d0. Vaata lähemalt sertifikaatide lehelt.

▾ UNIKAALNE
Valchromati toodetakse Portugalis Valbopan SA ettevõttes – ainus tehas maailmas, kus selliste omadustega puitkiudplaate toodetakse.

▾ NATURAALNE
Plaatide pinnal on näha väikesed puidukiud, need on kiud, mis ei ole orgaanilist värvi absorbeerinud. See omapära annab Valchromatile unikaalse looduslähedase välimuse. Sarnaselt oma toorainele, puidule, võib ka Valchromati värv kergelt varieeruda.

▾ MITMEKÜLGNE
Valchromati kasutusvõimalused on piiritud. Sõltuvalt sellest, kas katta Valchromat vaha, õli või lakiga, on tulemus matt, kirgas või läikiv. Valchromati saab töödelda ka tulekindlaks. Tehniliste nõuannete saamiseks pöördu meie poole. Vaata ka galeriid ning videosid.